UniCal

Beslenme ve Diyetetik Bölümü, besin destek ürünlerine güncel yaklaşımın tartışılması amacıyla "BES6008" dersi kapsamında "Besin Destek Ürünlerine Güncel Bakış" başlıklı panel düzenleyecek. Diyetisyen Beste Alimert Altunörs, Diyetisyen Gökhan Çelik ve Diyetisyen Beril Koparal Ergün'ün konuşmacı olacakları etkinlik, 20 Mayıs Cuma günü 10.00.13.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İşletme, Girişimcilik ve İnovasyon Kulübü ile Türkiye'nin Gelişim Topluluğu (TİİBÖT) iş birliğinde, öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla "Ulusal Gelişim Kongresi" düzenlenecek. Alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek etkinliğe, 20 Mayıs Cuma günü 13.00-19.30 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapacak.

Ataköy Yerleşkesi

İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından, "Ardgerme Teknolojisi ve Uygulama Örnekleri" başlıklı teknik seminer düzenlenecek. 2016 yılı mezunlarımızdan İnşaat Mühendisi Emrecan Arslan'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 23 Mayıs Pazartesi günü 13.00-14.00 saatleri arasında Ataköy yerleşkesindeki ZD-3 amfisinde gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İngiliz Edebiyatı Kulübü ile İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü iş birliğinde film gösterimi etkinliği düzenlenecek. 23 Mayıs Pazartesi günü 14.00-17.30 saatleri arasında Prof. Dr. Önder Öztunalı Salonu'nda gerçekleştirilecek etkinlikte, Stanley Kubrick'in 1975 yapımı "Barry Lyndon" filmi izlenecek.

Ataköy Yerleşkesi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, öğrencilerimizin kariyer planlama süreçlerine destek olmak amacıyla "Mezunlarımız Derste" başlıklı söyleşi düzenleyecek. Etkinlik, 24 Mayıs Salı günü 13.00-17.30 saatleri arasında Seminer Salonu 2'de gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Orkestra İKÜ tarafından, 24 Mayıs Salı günü 19.00-21.00 saatleri arasında Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde "Türkçe Pop Konseri" gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

İNGİLİZCE HAZIRLIK SINIFI BAHAR YARIYILI DERS BİTİŞİ

Ataköy Yerleşkesi

Moda Tasarımı Programı öğrencilerinin faaliyetlerini sergilemek ve ünlü tasarımcılarla bir araya gelmelerini sağlamak amacıyla "3T KÜLTÜR GÜNLERİ" etkinliği düzenlenecek. Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ve MYO Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Sinan Kesici'nin konuşmaları ile başlayacak etkinlik kapsamında; defile, panel ve seminerler yapılacak. Etkinlik, 25-26 Mayıs tarihlerinde Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

Ekonomi Kulübü, öğrencileri iş dünyasına hazırlamak amacıyla "Dönüşen Mülakat Teknikleri" eğitimini düzenleyecek. Bir Dünya İçerik Kurucusu İş Geliştirme ve Süreç Yönetim Danışmanı & Eğitmen Nesrin Fırat'ın konuşmacı olacağı etkinlik, 25 Mayıs Çarşamba günü saat 11.00'de Basın Ekspres Yerleşkesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Basın Ekspres Yerleşkesi

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ile Hyatt Regency Ataköy Hotel arasında imzalanacak protokol kapsamında; öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine destek olunması amacıyla "Hyatt Regency Ataköy Hotel'de Kariyer Sohbetleri" etkinliği düzenlenecek. Hyatt Regency Ataköy İnsan Kaynakları Müdürü Gökçe Hamdemir ile İnsan Kaynakları Direktörü Hatice Eryılmaz'ın konuşmacı olacakları etkinliğe, 23 Mayıs Pazartesi günü 14.30-17.00 saatleri arasında Hyatt Regency Ataköy Hotel ev sahipliği yapacak.

Kampüs Dışı

İKÜ Gösteri Sanatları Kulübü ile İKÜMED iş birliğinde, mezun olacak öğrencilerimizi mezunlarımızla bir araya getirerek 'Kültür' vizyon ve misyonunu benimsetmek amacıyla "Devr-i Daim" başlıklı etkinlik düzenlenecek. Kulüp öğrencileri tarafından belirlenen ve hikâyesi olan şarkıların söyleneceği etkinliğe, 26 Mayıs Perşembe günü 15.00-21.00 saatleri arasında Mezunlar Derneği Lokali ev sahipliği yapacak.

Kampüs Dışı

2021–2022 Eğitim–Öğretim Yılı Sonu Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Başlangıcı

Ataköy Yerleşkesi

İKÜ IEEE Kulübü ile Global Maksimum Data & Information Tech iş birliğinde, "Görüntü İşleme ve Teknofest Sağlıkta Yapay Zeka Yarışmasını Kazanan Çözüm ile Vaka Analizi" başlıklı söyleşi düzenlenecek. Global Maksimum Data & Information Tech şirketinden Data Scientist Onat Yapıcı'nın konuşmacı olacağı etkinlik, 31 Mayıs Salı günü saat 12.00'de Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

2021–2022 Eğitim–Öğretim Yılı Sonu Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Bitişi

Ataköy Yerleşkesi

İşletme Bölümü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) iş birliğinde, "10. Kobiler ve Verimlilik Kongresi" düzenlenecek. Türkiye'de faaliyet gösteren KOBİ'lerin sorunlarının tartışılacağı kongre, 6-10 Haziran 2022 tarihleri arasında (09.00-18.00 saatleri) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi ile Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Ataköy Yerleşkesi

23. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Türk Rehberlik ve Psikolojik Danışma Derneği işbirliğinde gerçekleşecektir. Kongre, 13-14-15 Haziran tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde yapılacaktır. 23. Uluslararası Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi’nin ana teması “Sürdürülebilir Kalkınma için Psikolojik Danışma ve Rehberlik” olarak belirlenmiştir.

Ataköy Yerleşkesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi